Sok webáruház tulajdonos nem is gondolná, mennyi minden múlik a megfelelő termékfotón. Gondoljunk csak bele, hogy egy vásárló miként dönt a termékek között egy áruházban/boltban. Ott a helyszínen alaposan megnézheti, megfoghatja, megszagolhatja, azonban egy online webáruház esetében csak a szemére hagyatkozhat. Ezért van az, hogy a webáruházunk megjelenése mellett sokszor döntő szereppel bír a webáruházunkba feltöltött termékek képe is – hiszen ez is nagyban hozzájárul az vásárlóban a webáruházunkról alkotott első benyomás kialakulásához.

Cikkünkben szeretnénk neked olyan INGYENES képszerkesztő megoldásokat mutatni, amivel nagyon sokat tehetsz azért, hogy vonzóbbá tedd a termékeidet. Ehhez nem lesz másra szükséged, mint a termékeid fotóira, illetve egy okostelefonra vagy egy laptopra. Ne ijedj meg, ha még nem használtál képszerkesztő programokat, ezekkel az ingyenes és átlátható programokkal biztosan kezdőként is boldogulsz majd! Igaz fontos, hogy rászánj egy kis időt használatuknak az elsajátítására, de hidd el megéri. Ezekkel az online és telepíthető képszerkesztőkkel bármilyen vizuális elemet létrehozhatsz, amire szüksége van a webáruházadnak vagy az ahhoz kapcsolódó más felületkeknek, mint pl. a social media platformok.

Online képszerkesztők

1.Canva

Ha online képszerkesztőről van szó, nálunk egyértelműen a Canva nyeri az első helyezést. Nem véletlenül a Canva az egyik legismertebb és legtöbbek által kedvelt online képszerkesztő napjainkban. Nem kell telepítened sem, elég egy gyors regisztráció és már el is kezdheted a munkát! A Canvában bármit, azaz tényleg bármit elkészíthetsz, legyen szó termék fotóról, prezentációról, logóról, képeslapról, plakátról, meghívóról vagy bármilyen a közösségi média felületeire szánt kreatívról. Sőt, már nem csak statikus képeket tudsz vele előállítani, hanem animációk készítésére is kiváló. Amit imádunk még benne, hogy nem kell teljesen a nulláról kezdeni a szerkesztést, mert rengeteg ötletet és kész sablont nyújt, melyek többségét szabadon használhatod az ingyenes verzióban is. A munkáidat mindig elmentheted a belső – felhő alapú – könyvtáradba és később bármikor újra szerkesztheted, vagy lemásolhatod és különböző variációkkal kísérletezhetsz. A fájlokat JPG, PNG, PDF formátumokban van lehetőséged letölteni. A Canvát beszerezheted appként is a telefonodra, ha inkább ott dolgoznál.

2. Fotor

A Fotor meglehetősen hasonlít a Canvához. Használd a Fotor-t, ha gyorsan szeretnéd kicsit felturbózni a képeidet. Ez a szerkesztő megoldást nyújthat neked portré képek szebbé tételéhez (retusáláshoz), kollázs készítéshez, de akár egy poszt vagy hirdetési kreatív elkészítéséhez is. Találsz benne effekteket, matricákat, széles betűtípus választékot, szerkeszthető, kész sablonokat. JPG, PNG, PDF formátumokban tudod kimenteni az elkészült terveidet. A Forotnak szintén van mobilos alkalmazása, melyet letölthetsz Androidra és IOS-re is.

3. BeFunky

A BeFunky azért is szuper, mert még csak regisztrálnod sem kell a használatához! Egy gombnyomás és már eléd is tárul a szerkesztő felület. Három lehetőség közül választhatsz itt:

  1. Képszerkesztés – Ha egy képet szeretnél átalakítani, szűrőkkel felturbózni. A képszerkesztőben képmanipuláló és különféle bőrretusáló eszközök is helyet kaptak, sőt lehetőséged nyílik nem kívánt tárgyak eltüntetéséhez is. Az eszközök használata nagyon egyszerűen kezelhető.
  2. Kollázs készítés – Ha több képből álló kollázst szeretnél készíteni itt több elrendezésből is válogathatsz. Ha egy adott felületre méretezett kollázsra van szükséged, ebben is segít a BeFunky a különböző layout-okkal. Hozzáadhatsz a kollázshoz feliratokat, mintákat, matricákat is.
  3. Grafikai anyagok készítése – ha szórólapra, bannerre, különböző social media felületekhez igazodó kreatívokra van szükséged ezt a funkciót szeretni fogod. A BeFunky segíti a munkádat sablonokkal is, amelyeket átalakíthatsz.

Ami szerintünk szuper fejlesztése a BeFunkynak, az az, hogy nem csak számítógépünkön tárolt fotóinkat szerkeszthetjük, hanem akár a közösségi oldalunkra feltöltött képeinket is, sőt webkameránk képét is behívhatjuk. A kész fotókat letölthetjük a gépünkre, de menthetjük egyből az online megosztóhelyekre is (Google Drive, Google Photos, Dropbox, Facebook, Pinterest, Twitter). A BeFunky mobilos verzióit ITT éred el.

4. PicMonkey

A PicMonkey egyszerűen kezelhető, letisztult felületű, akár komolyabb feladatokra is képes szerkesztő. Számtalan effektusból válogathatunk, melyek szerkeszthetők is, de nem maradtak ki a fotóra pakolható ábrák, textúrák és keretek sem belőle. Itt is találkozhatunk egy szuper arcretus funkcióval.
Kezdésnek nagyon jó és gyors megoldás. Egyetlen hátránya, hogy nagyon kevés ingyenes lehetőséget kínál, a legtöbb funkciót kipróbálhatjuk természetesen, de csak havidíjas csomagban férhetünk hozzá ezekhez.

Számítógépre letölthető megoldások

5. GIMP

A legjobb ingyenes képszerkesztő haladóknak!
Platformok: Windows, macOS, Linux

A GIMP elérhető minden operációs rendszerre, így bárki könnyedén használhatja. A kezelőfelületét kicsit szokni kell, de megéri megismerkedni vele, mert rengeteg lehetőséget ad. Több fájl típust is elfogad ezért rendkívül hasznos. A photoshophoz hasonlóan itt is gondolkodhatunk rétegekben és használhatunk .psd fájl típust is. Ami még szuper benne, hogy elérhető magyar nyelven is. Ha elakadnál, vagy segítségre van szükséged a program megismerésében, ezen a linken bőven találsz leírásokat.

6. Photo Pos Pro

A Photo Pos Pro sajnos csak Windowsra elérhető egyelőre. Nagyon hasonló, mint a GIMP, azonban ez a szerkesztő okosabb és az eszközei is könnyebben kezelhetőek. Emellett rendezettebb menüvel és logikusabb működéssel is bír. Ha túl bonyolultnak találnád a kezelőfelületet, akkor még arra is lehetőséged van hogy válassz egy “kezdő” elrendezést, amivel első körben talán könnyebben boldogulsz. A „szakértő” elrendezés pedig rétegeket és rétegmaszkokat kínál a kifinomult szerkesztéshez, valamint eszközöket a görbék és szintek kézi beállításához. A te döntésed, hogy melyik módot használod.

7. Paint.NET

Ne hagyd, hogy a Paint elnevezés megtévesszen, ugyanis a szoftvernek semmi köze a Microsoft rajzolóprogramjához, még ha a felülete hasonlít is rá. Ugyanis a Painttel ellentétben olyan fejlett eszközökkel lett felvértezve, mint a rétegek, a visszavonási előzmények, szűrők és a számtalan egyéb bővítmény. Akkor ajánljuk számodra, ha a számítógéped már nem egy mai darab és emiatt kevésbé erős, de mindenképpen telepített programmal szeretnél képeket szerkeszteni. Ha GIMP és e között vacillálnál, a GIMP felülete talán kicsit letisztultabb és könnyebben kezelhető. A program ingyenes verziója teljes funkcionalitású, de lehetőségünk van támogatni a további fejlesztését. A támogatással annyi előnyt élvezhetünk, hogy a jövőben automatikusan frissül a programunk.

8. PhotoScape

A PhotoScape eredeti verziója teljesen ingyenes, a Windows 10 verzióból pedig létezik ingyenes és fizetős változat is. A fizetős változatban extra funkciókat kaphatunk. Ez a képszerkesztő kicsit furcsa kezelőfelülettel rendelkezik, de meg lehet szokni. Sokfajta funkcióval bír, mint pl: raw konvertálás, kép darabolás és egyesítés, animált GIF készítés és még sok-sok funkció. Ezt a szerkesztőt inkább a kezdőknek ajánljuk – jó választás lehet, ha alap élesítésre, szűrésekre van szükséged.

Ezeket a képszerkesztőket ajánljuk hát mi! Reméljük elnyeri valamelyik a tetszésed és hasznos volt számodra a cikkünk! Fontos azonban megemlítenünk, hogy az ingyenes képszerkesztők felsorakoztatásával nem azt szeretnénk üzenni, hogy fölösleges egy profi fotósnak fizetni, hiszen nem véletlenül kérik el az árát, de ha spórolni szeretnél kicsit ezen a területen, akkor most már ismersz 8 kiváló lehetőséget arra, hogy ezt hogyan teheted meg!

Komolyan érdekel az e-kereskedelem?

Íratkozz fel és tarts lépést az aktuális e-kereskedelmi trendekkel.
Értesülj elsőként legfrissebb podcast adásainkról és blogbejegyzésinkről.

?php if ( function_exists( 'gtm4wp_the_gtm_tag' ) ) { gtm4wp_the_gtm_tag(); } ?